Almanya, Avrupa Birliği ülkeleri içinde yaşam kalitesi en yüksek Avrupa ülkesidir. Sahip olduğu ekonomik güç, makina ve otomotiv sanayisindeki liderliği sayesinde sınırları içinde yaşayan insanlara müreffeh bir hayat sunmaktadır. Sosyal devlet anlayışı, ülkesinde ikamet eden her bir bireye en yüksek imkanları sağlamaktadır. Her ilinde oluşturduğu istihdam alanları, şehirleri arası göçü önlemiş, bir kaç şehri hariç, hiç bir şehrinin nüfusunun 1 milyonu geçmemesini sağlamıştır. Bu durum hemen hemen ülkenin her yerinde doğa ile iç içe , yüksek yapılaşmanın olmadığı insani yaşam alanları sunmuştur.

Oluşturduğu bu insani şartlar, iş hayatında da kendini göstermekte, kabul edilir mesai ve çalışma alanları sunmaktadır. Tüm bu fırsatlar ile birlikte 80 milyon nüfusunun yaklaşık 4’te 1’inin 70 yaşının üzerinde olması, genç nüfusunun azlığı, Almanya’nın bir çok alanda kalifiye iş gücüne ihtiyaç duymasına sebep olmaktadır.

İşte bu alanlardan biri de Sağlık. Sağlık alanında bir çok branşta kalifiye iş gücüne ihtiyacı olan Almanya, şu an Hemşirelik alanında istihdam etmek istediği 100 binin üzerinde kişi aramaktadır.

020 yılında yapılan araştırmalara ve istatistiksel çalışmalara göre Almanya’da 2,9 milyon bakıma muhtaç yaşlı bulunmaktadır. Yine yapılan araştırmalar sonrasında 2030 yılında Almanya’da 65 yaş ve üstü kişi sayısı yaklaşık 30 milyon olacağı tahmin edilmektedir. Bu araştırma ve veriler de gösteriyor ki her geçen gün emekli olan, yaşlanan ve bakıma ihtiyaç duyan insan sayısı artmaktadır. Bu da bu kişilere sağlık alanında hizmet sunacak daha fazla kişiye ihtiyaç duyulacağı anlamına gelmektedir. Almanya’nın bugün 100 binin üzerinde olan hemşire ihtiyacı karşılanmaması durumunda her geçen yıl artacaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında, sizler de Almanya’nın sağlık sisteminin bir parçası olmak istermisiniz? Öyleyse Hemşirelik alanında geleceğe dönük kariyerinize nasıl başlayacağınızı buradan öğrenin.

Her alanda nitelikli işgücü talebi ve fırsatları olan Almanya’da sana da uygun bir kariyer posizyonu vardır. Cv’nizi bize gönderin, Almanya’nın işgücü taleplerinde önceliğiniz olsun.

Bizimle 1,000'Den Fazla Kişi Almanya'da kariyerin keyfini çıkarıyor.

Almanya’da İyi bir gelir, İyi bir gelecek İçin siz de aramıza katılın.