Almanya oldukça etkili bir sağlık sistemine sahiptir. En son tedavilerin ve modern tıbbi aletlerin kullanımı yüksek düzeyde bakım sağlar. Hastaneler ve yerel doktorlardan oluşan yoğun bir ağ, hastaların gerekli tıbbi hizmetleri hızla almalarını sağlar. Sağlık sektöründe gelişen dijitalleşme, tıbbi bakım için yeni fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Bu, verilerin elektronik hasta dosyaları aracılığıyla hızlı bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesine veya dijital sağlık uygulamaları ve teletıbba erişim izni verilmesine olanak tanır. Almanya’daki sağlık sektörü bu nedenle yüksek düzeyde yenilik ile işaretlenmiştir ve dinamik bir ekonomik sektördür. 5,7 milyonu aşkın çalışanı ile Almanya’daki sağlık hizmetleri branşı da istihdam için önemli bir itici güçtür ve çalışan sayısı yıllardır sürekli artmaktadır.

Almanya’da fizyoterpist olarak kariyeriniz

Fizyoterapistler, esas olarak yaşlılık, hastalık, yaralanma veya sakatlıktan kaynaklanan sınırlı fiziksel hareketi olan kişileri tedavi eder. Ayrıca önleyici tedaviler de yürütürler.

Fizyoterapistler çoğunlukla hastanelerde, kliniklerde, uzman tıbbi uygulamalarda, fizyoterapi uygulamalarında ve ayakta tedavi uygulamalarında çalışır. Ayrıca yaşlıların evlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde veya engelli insanların entegrasyonu ve bakımı için kurumlarda iş buluyorlar. Ayrıca spor merkezlerinde ve sağlık ve güzellik spa otellerinde çalışabilirler.

Fizyoterapistler için giriş koşulları

Eğitiminizi fizyoterapist olarak tamamladıysanız, mesleğinizi icra etmek ve Almanya’da çalışmaya başlamak için, Approbation adı verilen resmi bir lisansa ihtiyacınız olacaktır. Onay, sınırsız profesyonel izinle tıp pratiği yapmak için resmi bir lisanstır. Bu lisansı alabilmek için, eğitiminizin Alman doktorlar için eğitim programına eş değer olarak kabul edilmiş olması gerekir.

Mesleğe erişimden sorumlu makam, ilgili eyaletteki tıbbi ruhsatlandırma makamıdır. Tıp pratiği için ruhsat vermekten sorumlu makamların bir listesini burada bulabilirsiniz. Tıp ve profesyonel izin belgesi için başvururken, fiziksel uygunluğunuzun, kişisel uygunluğunuzun ve Almanca bilginizin kanıtı genellikle gereklidir. Dil becerileri için gereklilikler eyalete bağlıdır ve burada bulunabilir.

Her alanda nitelikli işgücü talebi ve fırsatları olan Almanya’da sana da uygun bir kariyer posizyonu vardır. Cv’nizi bize gönderin, Almanya’nın işgücü taleplerinde önceliğiniz olsun.

Bizimle 1,000'Den Fazla Kişi Almanya'da kariyerin keyfini çıkarıyor.

Almanya’da İyi bir gelir, İyi bir gelecek İçin siz de aramıza katılın.